Chyba nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie domu bez ogrzewania. Dzięki niemu możemy czuć się w pełni komfortowo nawet podczas najniższych temperatur na zewnątrz. Przez wiele lat społeczeństwo ogrzewało swój dom przy pomocy pieca węglowego, co oczywiście wciąż się zdarza. Państwo jednak nałożyło obowiązek wymiany pieców na bardziej ekologiczne i oszczędne rozwiązanie np. w postaci pompy ciepła. Osoby, które będą chciały rozpocząć teraz budowę swojego domu, będą musiały wybrać m.in. ten sposób ogrzewania domu. Dlaczego więc pompy ciepła mogą poprawić standard naszego życia?

Ogrzewanie domu pompą ciepła

Budynki mogą być ogrzewane na kilka ekologicznych sposobów, a mianowicie poprzez piece gazowe, kotły na pellet oraz pompy ciepła. Największą popularnością cieszy się jednak ogrzewanie domu pompą ciepła, która podgrzewa wodę, a następnie oddaje ciepło w instalacji, zapewniając tym samym odpowiednią temperaturę w całym domu. Pompy ciepła pozyskują energię ze środowiska naturalnego, co stanowi najbardziej ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie dla otaczającego nas środowiska. Zapewnia ona nie tylko ciepło w budynku, ale również ciepłą wodę użytkową. Warto wspomnieć również o ogromnej oszczędności pieniędzy, co w przypadku pieców węglowych jest wręcz niemożliwe. Ogromną zaletą urządzeń jest także ich samodzielność. Stosując więc ogrzewanie domu pompą ciepła zaoszczędzisz również swój cenny czas. Brzmi całkiem korzystnie, prawda?

hurtownia fotowoltaiczna

Pompa ciepła – rodzaje

Pompa ciepła dzieli się ze względu na dolne oraz górne źródło energii. Pierwsza opcja oznacza miejsce, z którego energia jest pobierana, natomiast druga miejsce, do którego jest oddawana w postaci ciepła. Do najczęściej spotykanych rodzajów pomp należą:

  • pompy ciepła gruntowe
  • pompy ciepła typu woda-woda
  • pompy ciepła typu powietrze-woda

pompy ciepła

Na pewno zastanawiasz się, która z nich będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Otóż wybór danego modelu zależy od wielu różnorodnych czynników. Na samym początku musisz określić, czy Twoja pompa ciepła będzie wykorzystywana wyłącznie do ogrzewania wody użytkowej, czy też poszukujesz czegoś, co posłuży Ci do całkowitego zaspokojenia potrzeb cieplnych Twojego domu. Następnie powinieneś sprawdzić możliwości techniczne oraz finansowe związane z tego typu inwestycją, zapoznając się jednocześnie z wyżej wymienionymi rodzajami urządzenia. W kwestii pozostałych elementów, jakie warto wziąć pod uwagę, z przyjemnością pomoże Ci hurtownia fotowoltaiczna BeeIN. Oferuje ona nie tylko owe urządzenia do ogrzewania domu, ale również panele fotowoltaiczne. Odwiedź stronę internetową firmy lub skontaktuj się bezpośrednio drogą telefoniczną/mailową.