W dzisiejszym świecie jesteśmy przyzwyczajeni do wygody. Wygodne rozwiązania dotyczące stylu życia, pracy, spędzania czasu wolnego czy mieszkania. Lubimy ułatwiać i uprzyjemniać sobie życie – jeśli mamy taką możliwość i środki finansowe, które nam na to pozwalają to czemu nie? O ile chodzi o styl życia, pracę czy hobby to każdy z nas może mieć zupełnie różne preferencje, biorąc pod uwagę mieszkanie, a zwłaszcza skupiając się na sypialni to zdecydowana większość z nas lubi się po prostu dobrze wyspać. Kiedyś na luksus wielkiego wygodnego i do tego pięknie wyglądającego łóżka pozwolić mogli sobie tylko nieliczni, dziś to (na szczęście) już prawie norma.

W tych naszych wygodnych czasach wychodzą nam naprzeciw producenci tworzący łóżka, a konkretniej mówiąc – łóżka kontynentalne. Dzisiejsze mieszkania charakteryzują się tym, że każdy z członków rodziny raczej posiada swój pokój, a w nim może sobie pozwolić na swoje własne, wymarzone łóżko. Na szczęście era, kiedy to cała rodzina musiała mieszkać w jednej izbie już minęła i miejmy nadzieję nie wróci.

Dzisiejsze sypialnie, zarówno te „dorosłe” jak i te należące do naszych dzieci mogą wyglądać niczym z wnętrzarskiego katalogu i wcale nie musimy wydawać na urządzenie ich majątku. W przeciętnej sypialni zazwyczaj znajduje się jakaś szafa lub komoda, stolik nocny może toaletka, zazwyczaj jeśli sypialnia ta należy do przedstawicielki płci pięknej oraz jej główny punkt, czyli łóżko. Przekrój dostępnych na rynku łóżek jest szeroki. Możemy sięgnąć po rozwiązania hand made, czyli na przykład łóżko wykonane z drewnianych palet. Możemy zakupić prostą ramę w komplecie z materacem. Możemy również postawić na rozwiązanie wydaje się najbardziej wygodne, gdyż w każdym calu możliwe do dopasowania do naszych potrzeb, czyli bardzo dziś popularne ŁÓŻKO KONTYNENTALNE.

 łóżko kontynentalne

Producenci z każdym kolejnym sezonem w świecie designu i architektury wnętrz zaskakują nas nowymi rozwiązaniami. Ale cel jeśli chodzi o sypialnię jest zawsze jeden – jak najlepiej się wyspać. Opcja łóżka kontynentalnego wydaje się najlepszym wyjściem, gdyż jest tak zaprojektowane, aby zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów.

Charakterystyczną cechą takich łóżek jest obecność skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi. Podstawową funkcją takiej skrzyni jest dźwiganie materaca, jej żywotność jest naprawdę długa, może ona służyć wiele lat przy nawet sporym obciążeniu. Ta część łóżek kontynentalnych sprawia, że materac ułożony na niej świetnie dopasowuje się do kształtu ciała człowieka i zapewnia niebywały komfort snu. Kolejna warstwa to już właściwy materac kieszeniowy, zbudowany jest on ze sprężyn, które umieszczone są w drobnych kieszonkach. Rozwiązanie to sprawia, że poszczególne sprężyny są od siebie oddzielone, dzięki czemu przy poruszaniu się nie wywołują one żadnego dźwięku. Dodatkowo taka konstrukcja pozwala na wyeliminowanie efektu falowania materaca. To wszystko sprawia, że noc spędzona w takim łóżku jest naprawdę komfortowa. Kolejna warstwa to tak zwany topper, jest to cienki materac wierzchni jeszcze bardziej podnoszący wygodę naszego snu.

Kolejna kwestia, już odbiegająca od komfortu, przynajmniej jeśli chodzi o sen to wygląd. Te łóżka sypialniane pozwalają na niezliczoną liczbę rozwiązań dotyczących ich wyglądu. Możemy postawić na opcję bardziej w stylu glamour z pikowanym, welurowym wezgłowiem niczym w sypialni luksusowego hotelu lub na skórzane wykończenia z nowoczesnym oświetlaniem LED. Tak naprawdę ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia, gdyż producenci wychodzą do nas z najróżniejszymi materiałami, kolorami i elementami dodatkowymi.

Podsumowując można by stwierdzić, że łóżka kontynentalne to taki dzisiejszy sypialniany must have, bo dobrze wyspać się chce chyba każdy.