Szukasz idealnego stolika kawowego, który podkreśli styl, w jakim urządzone jest wnętrze oraz zapewni maksimum funkcjonalności? Niezwykle istotną kwestią jest decyzja o tym, z jakiego materiału powinien być wykonany mebel. Rodzaj tworzywa wpływa bowiem nie tylko na estetykę wyposażenia, ale także na jego wytrzymałość i użytkowość. Sprawdź, jakie są najczęściej wybierane materiały do produkcji stolików kawowych i przekonaj się, który z nich sprawdzi się najlepiej w Twoim salonie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając stolik do salonu?

Podjęcie decyzji o tym, jaki stolik kawowy sprawdzi się w danym salonie najlepiej, nie należy do najłatwiejszych zadań. W trakcie wyboru należy zwrócić uwagę na kilka niezbędnych czynników, mających wpływ na to, w jaki sposób mebel będzie prezentował się w całym wnętrzu. Kwestie te, należy dostosować przede wszystkim do gustu przyszłych domowników oraz ich indywidualnych preferencji i wymagań. Istotne jest również uwzględnienie wymiarów pomieszczenia oraz jego specyficznych cech, a także stylu, w którym urządzony jest salon. Najczęściej wśród najważniejszych czynników, biorących udział w ogólnej prezencji stolika kawowego we wnętrzu, wyróżnia się:

 • kolor mebla,
 • design stolika,
 • kształt blatu,
 • rozmiar wyposażenia,
 • jakość wykonania.

Wszystkie te kwestie są zależne przede wszystkim od materiału, jaki został wykorzystany do produkcji przedmiotu. Szeroki wybór stolików kawowych można znaleźć w sklepie internetowym Sinesti, gdzie elegancki design łączy się z niebywałą funkcjonalnością oraz wysoką jakością wykonania mebli.

Z jakich materiałów tworzy się stoliki kawowe?

Materiały, z jakich wykonywane są stoliki kawowe, różnią się od siebie pod wieloma względami. Do najbardziej istotnych i zauważalnych różnic wymienia się:

 • kwestie wizualne,
 • jakość materiału,
 • wytrzymałość,
 • czynniki związane z pielęgnacją.

Ostateczna decyzja powinna być podjęta przez przyszłych właścicieli mebla.

Szklane stoliki kawowe

Szklane stoliki kawowe są odzwierciedleniem wyjątkowej elegancji oraz szyku. Idealnie sprawdzają się w salonach typu glamour, gdzie błysk jest priorytetową kwestią w aranżowaniu wnętrza. Szkło zapewnia niebywałą estetykę, która doskonale nada się również w pomieszczeniach nowoczesnych i minimalistycznych. Materiał jest bardzo wytrzymały, jednak należy pamiętać o jego nieustannej pielęgnacji. Szklane blaty w dość szybkim tempie zbierają kurz oraz smugi.

Metalowe stoliki kawowe

Metalowe stoliki kawowe to tzw. must have wnętrz industrialnych oraz loftowych. Zazwyczaj materiał, jakim jest metal, łączy się z innymi surowcami np. z drewnem czy szkłem. Takie meble nadają całej aranżacji charakteru i szyku i bardzo często stanowią główny element dekoracji we wnętrzach.

Drewniane stoliki kawowe

Drewniane stoliki kawowe to obecnie najbardziej popularne modele na rynku. Surowiec sprawdza się idealnie w niemal każdego rodzaju wnętrzu. Drewno jest nieodłącznym elementem pomieszczeń w stylu:

 • skandynawskim,
 • rustykalnym,
 • industrialnym,
 • retro.

Istotne jest uwzględnienie odcienia drewna, które powinno być dobrane w zależności od sposobu urządzenia salonu. Stoliki kawowe drewniane charakteryzują się niebywałą wytrzymałością i są dość łatwe w utrzymaniu. Odpowiednio impregnowane potrafią zachować estetyczny wygląd na wiele długich lat.

Kategoria: wyposażenie domu