Pomieszczeniem w domu, które odgrywa dość ważną rolę jest bez wątpienia salon. To w salonie zazwyczaj przyjmujemy gości, jemy posiłki i spędzamy swój wolny czas z rodziną i najbliższymi. Salon jest miejscem, które poniekąd stanowi wizytówkę naszego domu, ale ważne jest przede wszystkim to, abyśmy sami czuli się w tym wnętrzu dobrze. W jaki sposób bez większych kosztów, możemy odświeżyć jego wygląd?

1. Poduszki – wydaje się, że jest to banalny pomysł, ale wystarczy że zakupimy kilka nowych poszewek w kolorach, które obecnie są w modzie i w dosłownie chwilę, możemy całkowicie odświeżyć wygląd naszej kanapy, a dzięki temu urozmaicić dotychczasową aranżację. Dzięki poduszkom, cały salon zyska na świeżości i nabierze charakteru, poza tym poduszki to świetny pomysł, aby dodać naszemu salonowi nieco przytulności.
2. Plakaty i obrazy – plakaty są obecnie bardzo popularnym trendem, jeżeli chodzi o dekorowanie mieszkań, a ich wybór jest ogromny. Bardzo popularne obecnie są plakaty z mapami różnych miast, a także konstelacje gwiazd. Niezależnie od tego jakie wzory wybierzesz do swojego pomieszczenia, z pewnością jest to szybki i prosty sposób, aby aranżacja salonu była ciekawsza i z nutką nowoczesności.
3. Kwiaty – posiadanie dużej ilości kwiatów w domu stało się obecnie trendem, rośliny nie tylko świetnie dopełnią wizerunek naszego salonu, dodając mu soczystych kolorów i świeżości, ale również mogą pozytywnie wpłynąć na samopoczucie domowników. Wybierając nowe kwiaty do domu zwróćmy uwagę na ich osłonki – one również mogą stanowić stylowy dodatek nadający wnętrzu charakteru.
4. Oświetlenie – światło jest istotnym elementem, każdego pomieszczenia. Za jego pomocą możemy sprawić, że wnętrze będzie wydawało się bardziej przytulne. Możemy wobec tego pobawić się trochę światłem i pomyśleć o dodatkowych jego źródłach. Zwłaszcza przed świętami dodatkowe lampki lub popularne cotton balls mogą dodatkowo ocieplić wnętrze. Modne w ostatnim czasie stały się również ledowe napisy, z pomocą których możemy komponować różne ciekawe aranżacje. Sprawdzonym pomysłem są też świeczki, nie tylko doświetlą nam pomieszczenie wieczorem, ale także mogą umilić atmosferę przyjemnymi zapachami.
5. Dywan – nowy dywan może w szybki sposób odmienić pomieszczenie i nadać mu nowego klimatu. Z pewnością wprowadzi do salonu nieco przytulności. Do minimalistycznej aranżacji możemy użyć prostych, popularnych kolorów w odcieniach beżu, bieli, czy granatu, zaś dla tych którzy lubią bardziej nowoczesne wnętrza polecamy modne obecnie geometryczne wzory.