Wykończenie wnętrz w domu, wymaga czasu i trzeba w to włożyć trochę serca. Bo od tego jak wykończymy wnętrza naszego domu zależy jak się będziemy w nim czuli. Trzeba też pamiętać o tym, że wnętrza domu mają też być praktyczne i funkcjonalne, tylko w ten sposób będą wygodne i przyjemne w użytkowaniu. Warto też zainwestować w porządnej jakości materiały wykończeniowe, nie ma co na tym oszczędzać. Bo jeśli kupi się materiały wykończeniowe tanie i kiepskiej jakości, to wkrótce znowu trzeba będzie je na nowo wymienić.

Co najlepiej nadaje się na wykończenie podłogi?

Wszystkie elementy wykończenia są ważne, ale podłogi pełnią szczególnie ważną funkcję w domu. Dlatego tak ważne jest ich solidne wykończenie, porządnymi materiałami. Podłogę można wykończyć panelami podłogowymi albo płytkami podłogowymi. Wiele zależy od tego jakie pomieszczenie się wykańcza, jeśli jest to kuchnia czy łazienka, wtedy lepiej jest postawić na płytki podłogowe, jeśli zaś chodzi o inne pomieszczenia to można kupić panele podłogowe. Płytki podłogowe są dosyć uniwersalne, są dostępne w bogatej gamie wzorów i kolorów, można je więc łatwo zestawić ze ścianami i meblami w danym pomieszczeniu. Płytki są też bardzo praktyczna, podłoga wykończona płytkami podłogowymi jest bardzo praktyczna, bo jest łatwa w utrzymaniu jej w czystości. Płytki są gładkie, łatwo się więc je sprząta. Jeśli zaś chodzi o panele podłogowe to te można zamontować na podłodze w sypialni, salonie, jadalni, pokoju dziecięcym itp. Podłoga panelowa jest na pewno bardzo przytulna. Od razu wizualnie ociepla całe wnętrze, jest też elegancka, gustowna i zawsze w modzie. Panele też bardzo łatwo się montuje, można to zrobić samemu, nie trzeba do tego wynajmować fachowców. W ten sposób można też sporo zaoszczędzić, co również jest bardzo istotne.

Co położyć na podgrzewaną podłogę?

W wielu współczesnych domach, montuje się ogrzewanie podłogowe. To bardzo nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Tego typu ogrzewanie równomiernie rozchodzi się po pomieszczeniach, doskonale ogrzewa całą przestrzeń użytkową. Nie jest skomplikowane w montażu i sprawdzi się w nowym i w starym domu. Jednak na tego typu ogrzewaną podłogę, nie można położyć zwykłych paneli czy zwykłych płytek podłogowych. Muszą to być specjalne materiały wykończeniowe, przeznaczone do podłóg podgrzewanych. Takie materiały wykończeniowe są specjalnie wzmacniane, dodatkowo zanim się je zamontuje trzeba też założyć na podłogę najpierw specjalną folię ochronną i podkład przeznaczony do podgrzewanych podłóg. Dopiero potem można zamontować panele czy położyć płytki. W ten sposób podłoga będzie miała długą żywotność, a do tego ciepło będzie przez nią przenikać bez większego problemu.

Zanim zaczniemy wykańczać podłogę w domu, warto się najpierw zorientować co jest obecnie modne, w co opłaca się zainwestować i jak zabrać się za montaż. Mimo, że montaż paneli jest dosyć łatwy, to i tak trzeba się najpierw zorientować jak to dobrze zrobić.

Artykuł powstał przy współpracy z podlogi24.net