Przy współpracy z Decoberry – sklep z tapetami na ścianę

Jeżeli znudził Ci się wystrój domu czy też mieszkania, ale nie masz budżetu na przeprowadzenie generalnego remontu, z tego artykułu dowiesz się jak tanim kosztem możesz odmienić jego wygląd i wnieść nieco świeżości do wnętrza.

Malowanie mebli – jeżeli nie stać Cię na zakup nowych mebli, a te stare już Ci się znudziły, a może widać na nich ślady użytkowania, lub po prostu są stare i wymagają renowacji, możesz je nieco odświeżyć, a tym samym ofiarować im nowe życie. Na początku, zanim przystąpisz do prac, koniecznie wyczyść meble i odtłuść je benzyną ekstrakcyjną. Do czyszczenia starych mebli nada się zwykły papier ścierny. Po dokładnym oczyszczeniu mebli, możesz przystąpić do ich malowania, używając odpowiedniej farby do drewna. Po takiej renowacji każdy mebel będzie wyglądał jak nowy, a dodatkowo na pewno będzie niepowtarzalny. Aby odświeżyć nieco meble w kuchni, bez konieczności ich wymiany, możesz pomyśleć o wymianie samych frontów na nowe.

Malowanie ścian lub tapeta – jeżeli generalny remont nie wchodzi w grę, pomalowanie ścian na nowy kolor jest tym co w istotny sposób i w szybkim czasie, może całkowicie odmienić Twoje mieszkanie. Wystarczą dobre farby, kilka fachowych narzędzi, porządne pędzle – no i przede wszystkim odrobina chęci. Szybkim sposobem na dekorację ścian, bez konieczności jej szpachlowania i malowania jest położenie tapety. Obecnie bardzo popularne są również tapety w formie zdjęć, które świetnie posłużą za dekorację np. głównej ściany salonu czy kuchni. Tapeta to dobry sposób, jeżeli chcemy ukryć jakieś niedoskonałości na ścianie, w kilka chwil brzydka, smutna ściana może zyskać całkiem nowe oblicze.

Dodatki – jeżeli nie dysponujemy dużym budżetem, ale zależy nam na tym aby nasz dom zyskał nieco na świeżości, możemy spróbować zmienić jego wystrój za pomocą różnych dodatków i elementów dekoracyjnych. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby uzyskać całkiem nową aranżację wnętrza – nowe zasłony, wymiana poszewek na poduszki, czy położenie nowego dywanu, mogą wiele zmienić. Możemy pomyśleć również nad zmianą oświetlenia, dokupić nowa lampkę, czy też wymienić żarówki, dodać kilka świec które nadadzą wnętrzu przytulności. Dobrym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni na ścianach są obrazy lub modne teraz plakaty albo zawieszenie lustra w niebanalnej ramie. Nie zapominajmy także o świeżych kwiatach, oprócz nowego wyglądu, zyskamy tym samym naturalny oczyszczacz powietrza, co na pewno wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie. Wybierając kwiaty, możemy również zwrócić uwagę na wybór doniczek, które również mogą stanowić część naszej nowej aranżacji wnętrza.