Kuchnia jest jednym z najczęściej używanych pomieszczeń w domu. Warto zatem zadbać o to, aby pomieszczenie to było pięknie i gustownie urządzone. Niezwykłego uroku każdej kuchni dodają meble kuchenne na wymiar, które to dają pełną gwarancję maksymalnego wykorzystania przestrzeni oraz idealnego dopasowania jej do potrzeb użytkownika.

 

Szafki kuchenne na wymiar – wygoda i funkcjonalność

Meble kuchenne na zamówienie umożliwiają w pełni swobodne korzystanie z kuchennej przestrzeni oraz znacznie przewyższają swą funkcjonalnością gotowe systemy dostępne w wielu sklepach meblowych. Producenci mebli kuchennych oferują niezwykle oryginalne meble na wymiar, które potrafią zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów.

Poszczególne szafki kuchenne na wymiar dają pełną dowolność w zaprojektowaniu wymarzonego wyglądu kuchni. Pozwalają one na praktyczne zagospodarowanie trudnych miejsc, a dzięki rozwiązaniom takim jak: sortowniki na odpady, organizery do szuflad oraz narożne wysuwane kosze znacznie podnoszą funkcjonalność kuchni.

Bardzo popularne w meblach na wymiar są systemy cichego domykania oraz hamulce, które to znacznie podnoszą komfort użytkowania oraz zapobiegają trzaskaniu frontów o korpus mebli.

Zamówienie mebli kuchennych dopasowanych gabarytem jest doskonałym rozwiązaniem dla właścicieli mieszkań o małym metrażu oraz dla tych którzy mają kuchnię na poddaszu, w pomieszczeniu w którym znajdują się skosy.

Ciekawa aranżacja wnętrz z wykorzystaniem nowoczesnych mebli kuchennych na wymiar pozwala na stworzenie bardzo funkcjonalnych szafek cargo, wielu półek oraz schowków szuflad. Dzięki temu można w łatwy sposób utrzymać w kuchni ład i porządek.

Zabudowa sprzętów AGD – niesamowity efekt spójnego oraz lekkiego wnętrza

Kolejną istotną zaletą mebli kuchennych na wymiar jest możliwość zabudowy poszczególnych sprzętów AGD. Szafka do zabudowy zmywarki czy szafka do zabudowy piekarnika musi koniecznie znajdować się w każdych nowoczesnych meblach na wymiar. Ponadto istnieje również możliwość zabudowy lodówki, pralki czy kuchenki mikrofalowej.

Wygląd wolnostojącego sprzętu AGD bardzo często psuje efekt wizualny wnętrza kuchni, bowiem nie pasuje do reszty wystroju. Tymczasem chowając poszczególne urządzenia wielkogabarytowe w specjalnie przygotowanych szafkach można zyskać niesamowity efekt spójności oraz lekkości. Ponadto, dzięki temu można w znacznym stopniu ograniczyć dostęp do ukrytych sprzętów, co jest bardzo istotne w przypadku posiadania małych dzieci. Sprzęt umieszczony w szafkach na wymiar nie stanowi żadnego problemu podczas jego ewentualnej naprawy.

Jakie wybrać fronty szafek kuchennych?

Wybrane fronty kuchenne w dużym stopniu wpływają na cenę mebli kuchennych na wymiar. Najtańszym rozwiązaniem są zawsze fronty wykonane z płyty laminowanej, tej samej, która to jest stosowana w korpusach mebli.

Średnią klasę frontów stanowią fronty wykonane z nowoczesnej, błyszczącej lub matowej foli MDF. Ich dużą zaletą jest stosunkowo niska cena, trwałość oraz bardzo duży wybór kolorów, dzięki czemu można je idealnie dopasować do każdego wnętrza. Z kolei najdroższe są fronty fornirowane, które to są wykonane z litego drewna.

Poszczególne fronty szafek kuchennych na zamówienie dają ogromną możliwość wykreowania pożądanego charakteru wnętrza. Można je idealnie dobrać zarówno do przytulnych kuchni urządzonych w stylu rustykalnym jak i skandynawskim.

Meble kuchenne na wymiar ceny, a wielkość i jakość

Na cenę montażu mebli kuchennych na wymiar wpływa kilka istotnych czynników. Można wśród nich wymienić: jakość surowców z których wykonany jest korpus, fronty oraz  blaty mebli. Istotna jest również ich wielkość oraz rodzaj pokrycia powierzchni.

W szafkach kuchennych przechowywane są ciężkie talerze i inne akcesoria kuchenne, a ponadto są one często poddawane wpływowi pary wodnej i promieniowania słonecznego. Ponadto poszczególne elementy są narażone na uderzenia czy obtarcia związane z codziennym użytkowaniem, zatem aby meble przetrwały niezawodnie przez długie lata powinny być wykonane z trwałych materiałów. Niezawodne okazują się bardzo wytrzymałe płyty MDF. Jeśli jednak klient chce wybrać znacznie tańsze rozwiązanie budżetowe, to wówczas najtańszą opcją jest płyta wiórowa, której cena waha się w przedziale od ok. 80 do 150 zł za metr kwadratowy, jednak jest ona mniej wytrzymała.

Różnice wynikające z wyboru poszczególnych rodzajów frontów oraz dodatkowych systemów, mogą być tak duże, że cena mebli za metr bieżący często może różnić się nawet o kilka tysięcy złotych. Z dokładną ceną każdy klient może zapoznać się zawsze dopiero po sporządzeniu szczegółowej wyceny z projektantem.

Dzięki gustownie dobranym meblom kuchennym na wymiar każda kuchnia może być piękna jak i funkcjonalna. Tego typu inwestycja to świetne rozwiązanie na długie lata.