Styl skandynawski

Jest to jeden z najpowszechniejszych obecnie w aranżacjach wnętrzarskich styl urządzania mieszkań. Najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach przestronnych, w których występuje nieograniczony dostęp do naturalnego światła dziennego. Styl skandynawski charakteryzuje się jasnością, która wynika z barw stosowanych we wnętrzach pomieszczeń. Najlepsze kolory to odcienie szarości, biel oraz wszelkie pastelowe barwy kontrastowane z naturalnym i jasnym drewnem. Tkaniny używane we wnętrzach, które mają być wykończone w stylu skandynawskim, powinny być naturalne. Poszewki na poduszki mogą mieć dowolne, pastelowe kolory, które mogą być doskonałą ozdobą na kanapie w kolorze szarym. Skandynawskie wnętrza ze względu na swoja popularność, oznaczają dużą dostępność różnych elementów we wszystkich sklepach meblarskich. Meble do skandynawskiej aranżacji najczęściej mają kolor biały lub wykonane są z naturalnego drewna.

Styl vintage – oryginalne wnętrza

Urządzanie swojego wnętrza w stylu vintage, dla większości osób stanowi ogromne wyzwanie. Teoretycznie we wnętrzach urządzonych w ten sposób, panuje spore zamieszanie. Jednak w rzeczywistości każdy z elementów musi być dobrze przemyślany i zaplanowany, aby nie powodował zbyt dużego chaosu i przesady. Materiał na dodatki i akcesoria, można szukać na strychu lub w piwnicy babci. Dzięki temu będą one prawdziwie stare, a nie jedynie stylizowane na charakter vintage. Wskazane jest eksponowanie pamiątek rodzinnych, które nadają niepowtarzalny klimat we wnętrzu i sprawiają, że całe pomieszczenie nabiera spójności. Tkaniny takie jak koce lub zasłony warto szukać w antykwariatach lub sklepach ze starociami. Zakupione w takich miejscach dodatki będą naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne.

Nowoczesność

Wiele wnętrz i aranżacji wykonywane jest obecnie w bardzo nowoczesnym stylu. Jego kwintesencją są przede wszystkim bardzo ciekawe i oryginalne formy mebli oraz dodatków. W nowoczesnych wnętrzach nie ma przepychu, natomiast od razu wiadomo, który element ma najbardziej przyciągać uwagę w pomieszczeniu, do którego wchodzimy. W nowoczesnych wnętrzach warto stawiać na stonowane kolory tła oraz mocne i wyraziste barwy poszczególnych elementów, takich jak pojedynczy mebel lub tkanina. Dywan o ciekawym, geometrycznym wzorze będzie się rzucał w oczy i tworzył charakter pomieszczenia. Meble, które znajdują się w nowoczesnych wnętrzach, najczęściej mają połyskujące fronty, tak samo jak i większość podłóg w tych aranżacjach nowoczesnych.