Styl skandynawski

Mieszkanie lub dom, można zaaranżować w dowolny, wybrany przez siebie sposób. Warto jednak stawiać na konkretny styl podczas urządzania mieszkania, ponieważ pozwoli to na zachowanie spójności i równowagi pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami w całym naszym mieszkaniu. Jednym z najpopularniejszych w ostatnich latach stylem urządzania domu jest styl skandynawski. Charakteryzuje się on przede wszystkim jasnością barw. Najlepszym wyborem kolorów w tym stylu jest biel, szarość lub pastelowe i bardzo delikatne odcienie innych kolorów. Dodatki oraz meble do stylu skandynawskiego również powinny zostać zachowane w tych samych kolorach, dzięki temu tworząc spójną całość. Najlepszym materiałem na meble będzie naturalne drewno w jasnych odcieniach. Tkaniny warto wybierać te najbardziej naturalne, takie jak na przykład len i bawełna. Akcesoria mogą wspomóc urządzanie wybranych pomieszczeń i również powinny zostać zachowane w ogólnych zasadach stylu skandynawskiego.

Styl elegancki – wnętrza

W wielu domach pojawia się także styl elegancki. Oznacza to, że każde pomieszczenie sprawia bardzo eleganckie wrażenie i ma za zadanie pokazywać gust oraz klasę gospodarzy. Meble najczęściej wykonany są w bardzo określonym stylu. Najczęściej mają prostą formę, która wykończona jest w bardziej wymyślny sposób. Styl elegancki najlepiej sprawdza się, gdy nasze wnętrze zachowuje w pewnym stopniu minimalizm. To znaczy, że im mniej tym więcej. Urządzenie swojej sypialni w eleganckim stylu to bardzo dobry pomysł i jednocześnie spore wyzwanie. Prześcieradło i poszewki na pościel, dobrze jest wybierać z bardziej eleganckich materiałów niż wełna lub bawełna. Jedwab to świetny wybór, który nadaje odpowiedniego klimatu w sypialni, a dodatkowo jest bardzo przyjemny podczas snu. Akcesoria do domu powinny być w modzie i wysokiej jakości. Dlatego lepiej jest postawić na elegancki obraz lub lustro w pięknej oprawie, niż stawiać na półkach zbyt wiele bibelotów i niepotrzebnych figurek.

Styl nowoczesny

Jest to bardzo różnorodny styl aranżacji wnętrz. Najlepiej wygląda, gdy kolory w pomieszczeniach są stonowane i znajduje się jeden mocny akcent kolorystyczny. Takim akcentem może być na przykład kanapa w wyrazistym kolorze lub dywan w ciekawe i geometryczne wzory. Jeśli mamy problem z dobraniem odpowiednich dodatków, lepiej jest postawić na wyjątkowe meble. Mogą przybierać one oryginalną i bardzo ciekawą formę, dzięki czemu będą elementem wystroju, który najbardziej przyciąga uwagę odwiedzających. Bardzo powszechnym kolorem urządzania wnętrz w nowoczesnym stylu jest czerń, granat oraz szarości.