Wiele osób ma możliwości, aby stworzyć cudowny ogród. Tajemniczy, romantyczny, jakikolwiek sobie zamarzą. Taki, w którym człowiek może się wyciszyć. A może także zjeść i spędzić miło czas. Nie każdy jednak wie, jak zagospodarować tę przestrzeń. Coraz częściej niezbędnym elementem, a nawet przedłużeniem domu, jest właśnie ogród. Dzięki niemu wartość domu może wzrosnąć aż o 20%. To rozwiązanie nie tylko opłaca się przy sprzedaży. Z nim relaks jest gwarantowany.

Czy istnieją korzyści z posiadania własnego zakątka?

Balkon często jest niedoceniany. Nie wydobywa się z niego potencjału. Wychodzi się z założenia, że jeśli posiada mały metraż, to nie warto go urządzać. Nic bardziej mylnego. Wystarczy zastosować się do pewnych rad, aby tylko móc cieszyć się jego otoczeniem.
Taras także może być miejscem, w którym się zrelaksujesz po męczącym dniu. Nawet jeśli nie ma dużej powierzchni, to wstawienie fotela z kolorowymi poduszkami znacząco poprawi efekt wizualny. W słoneczną pogodę domowników nie trzeba będzie kilka razy prosić, aby przyszli na taras. Wówczas picie na nim lemoniady i granie w karty, nie wydaje się być takim złym pomysłem. Podobnie, jak opalanie się.

Czym się kierować przy gospodarowaniu przestrzeni?

Należy mieć na uwadze pewne kwestie. Istotne jest, aby przestrzeń była atrakcyjna niemal z każdej strony. To znaczy, że nie tylko będzie je widać z naszego domu, ale zapewne także z zewnątrz. Dlatego też postaraj się, aby była należycie zadbana. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu najbardziej musi podobać się nam. Odpowiednio ustawione meble, czy doniczki z kwiatami będą tworzyć zgraną całość. Osobisty azyl powinien być stworzony z miłością, tak aby można go było z dumą podziwiać.

Sposoby na aranżację niewykorzystanego miejsca

Nie musi to być balkon, jak z katalogu. Ważne, aby był funkcjonalny, dopasowany do potrzeb domowników i rzecz jasna, miał klimat.
Sytuacja ma się podobnie jeśli chodzi o ogród.

Warto go wyposażyć w:
• Kwiaty balkonowe o zwisających pędach, np. pelargonie
• Wygodne meble ogrodowe, ale nie duże
• Dodatki: kolorowe doniczki, poduszki, stojak na zioła, lampiony

Proste wskazówki na to, jak przedłużyć salon

Jak skutecznie oszukać oczy i wizualnie powiększyć salon? Nie jest to trudne. Stanie się tak, gdy podłoga zostanie wykonana z takiego samego materiału, co w środku. Uzyskamy wówczas efekt wzajemnie przenikającej się przestrzeni. Najlepiej, jak będą to te same materiały. Jednakże mamy świadomość, że może być o nie ciężko. W takiej sytuacji warto znaleźć materiał, który będzie miał podobny wzór, fakturę i kolorystykę, a nie będzie wykładziną z salonu.
Należy stworzyć harmonijne połączenie, aby efekt nie został zaprzepaszczony. Świetnie sprawdzi się duże okno, które optycznie powiększy pomieszczenie. Styl wnętrza powinien być zachowany w środku, jak i na zewnątrz.