Bywa tak, że chcielibyśmy mieć zwierzaka ale nie wiemy, na jakiego się zdecydować. Psy uważane są za naszych najlepszych przyjaciół. O kotach natomiast mówi się, że chodzą własnymi ścieżkami. Decyzja nie jest łatwa zwłaszcza, że dobrze byłoby mieć już zwierzaka przy sobie. Jaki wybór będzie dla nas najlepszy?

Co musisz wiedzieć o kotach

Koty są indywidualistami. Choć bywają słodkie musimy mieć świadomość, że przez większą część czasu będą miały nas po dziurki w nosie. Pozwalają na pieszczoty kiedy one mają na to ochotę. Potrafią buszować przez pół nocy po mieszkaniu kiedy my akurat próbujemy zasnąć. Jednak kiedy tylko mają ochotę na pieszczoty, ta mrucząca, ocierająca się o nasze nogi kulka to wiele wynagradzający widok.

Jakie są psy

Psiaki z kolei potrafią nie odstępować nas na krok. Zawsze mają ochotę na zabawę. Można je wyszkolić, większość z nich zatem reaguje na komendy. Minusem jest to, że kilka razy dziennie, czy nam się chce czy nie trzeba je wyprowadzić na spacer. Pozwoli to zadbać o naszą kondycje zdrowotną, ale kiedy za oknem pada każdy z nas wolałby dłużej pospać.

Artykuł powstał przy współpracy z https://petportal.pl