Cyfrowe waluty cieszą coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Bitocoin jest jedna z najbardziej pożądanych kryptowalut. Cyfrowe waluty nie istnieją fizycznie, dostępne są jedynie w formie elektronicznej. Bitocina wyróżnia szybkość transakcji, anonimowość, decentralizacja, bezpieczeństwo. Kryptowaluty działają w oparciu o zdecentralizowaną sieć P2P. Nie ma serwera, który weryfikuje transakcje, każdy z komputerów przesyłać i uwierzytelniać dane. Cyfrowe waluty są narażone na częstą zmianę kursów. Rynek bitcoina osiąga wartość 122 mld dolarów. Istnieje kilka możliwości, aby zdobyć kryptowalutę.

Giełda kryptowalut

Zapewnia szybko dostęp do walut cyfrowych. Na rynku istnieje wiele giełd kryptowalut. Duża ilość konkurencji powoduje, że platformy zapewniają dodatkowe usługi. Dostępne są platformy, które wymagają potwierdzenie danych, bez tego nie ma możliwości wpłat oraz wypłat środków. Jeśli zaczynamy swoją przygodę z kryptowalutami, możemy kupić cyfrowe waluty za złotówki na polskiej giełdzie. Największa polska giełda do Bitaby. Na giełdzie możemy szybko dokonać transakcji kupna i sprzedaży. Jednak za każdą transakcję pobierane jest prowizja, wysokość zależy od giełdy. Dodatkowo większość giełd zapewnia aplikacje na telefon. Za pomocą bota można ustawić automatyczne transakcje. Wybieramy parametry, na jakich mają odbywać się transakcje handlowe, przez użytkownika oszczędza czas i nie daje,ponieść się emocjom.

Kantor

W internecie dostępne są kantory internetowe kryptowalut. Można szybko i anonimowo dokonać zakupu lub sprzedaży kryptowalut. Wpłaty i wypłaty są darmowe i bezpieczne. W takich kontach występuje połączenie z serwerem z wykorzystaniem 265-bitowego klucza, tak w bankowości internetowej. Bez względu na to, czy wybierzesz kantor stacjonarny, czy online jest to łatwy sposób na rozpoczęcie przygody w kryptowalutami, przez zakładania żadnego konta, więc możesz zadbać o prywatność. Zakupione w ten sposób cyfrowe waluty możesz przechowywać w portfelu kryptowalut lub zapewnić im dalszy obrót na giełdzie. Tak w przypadku tradycyjnych kantorów, ceny kursu walut różnią się w zależności od kantoru. Dlatego warto porównać kilka ofert kantorów i wybrać najkorzystniejszą stawkę kursu.

Stacjonarne kantory wymiany kryptowalut dostępne są jedynie a największych miastach. Kantory internetowe dostępne są na całym świecie, zapewniają lepsze stawki niż w stacjonarnym kontorze. Anonimowo bez żadnej rejestracji można kupić cyfrowe walutowy do wartości 1000 złotych. Warto zapoznać się z cennikiem kantorów, ponieważ zazwyczaj kantor stacjonarny pobiera prowizję od transakcji.