Przechowywanie przedmiotów użytkowych w odpowiednim porządku pozwoli Ci szybko je znaleźć kiedy zajdzie taka potrzeba! Dotyczy to przede wszystkim kluczy, z których korzystasz w swojej firmie. Możesz je wygodnie posegregować, inwestując w specjalne szafki. Przeczytaj artykuł do końca i poznaj funkcjonalność takich produktów!

Funkcjonalne szafki na klucze

Właściwie w każdej większej firmie czy instytucji publicznej wykorzystuje się szafki na klucze. Jest to spowodowane ich wysoką funkcjonalnością, która nie ogranicza się wyłącznie do kwestii porządkowych. Ze względu na to, że są one przeznaczone do przechowywania drobnych przedmiotów, mają niewielkie wymiary – dotyczy to nawet modeli o większej pojemności. Takie akcesorium organizacyjne najlepiej zawiesić na ścianie w miejscu dobrze dostępnym. Modele mają nieznaczną głębokość, dlatego na pewno nie będą wadzić!

W gospodarstwach domowych szafki na klucze wykorzystywane są głównie w celach porządkowych, a czasem też estetycznych, ponieważ wiele wariantów tych produktów wyróżnia się ciekawym wyglądem. W przypadku zastosowania w obiektach publicznych i komercyjnych ich funkcjonalność jest znacznie większa. W takich miejscach stosuje się je również ze względu na:

  • bezpieczeństwo – zawartość jest chroniona przed dostępem nieupoważnionych osób,
  • łatwą identyfikację w trakcie szukania klucza do konkretnego pomieszczenia,
  • zapobieganie uszkodzeniom mechanicznym przechowywanych rzeczy,
  • minimalizacja ryzyka ich zgubienia.

Rodzaje szafki na klucze

Masz do dyspozycji rozmaite szafki na klucze do użytku firmowego, które różnią się od siebie nie tylko wyglądem. Przede wszystkim możesz zdecydować się na wersję do przechowywania pojedynczych sztuk lub model mający dziesiątki zawieszek. Część z nich może mieć przeszklony front aby dodatkowo ułatwić znalezienie odpowiedniego klucza. Zwróć jednak szczególną uwagę na rodzaj zastosowanego zamka, dokonując wyboru pomiędzy klasycznym, na kluczyk czy szyfr a nowoczesnym i bezpieczniejszym, z panelem elektronicznym do wprowadzania kodu.

Szafki na klucze

Gdzie można wykorzystać szafki na klucze?

Tego rodzaju akcesoria organizacyjne przydadzą się wszędzie tam, gdzie przechowywana jest większa liczba kluczy, szczególnie w miejscach, gdzie zachodzi potrzeba ich ochrony przed dostępem osób niepowołanych. Modele zabezpieczone zamkiem i mające wiele haczyków do zawieszania znajdują zastosowanie w różnego rodzaju obiektach noclegowych, zarówno w hotelach, jak i budżetowych hostelach. Poza tym wykorzystywane są m.in. w:

  • obiektach sportowych,
  • placówkach medycznych,
  • pomieszczeniach socjalnych,
  • ogólnodostępnych pomieszczeniach w zakładach przemysłowych.

Wybierz najlepsze szafki na klucze!

W trakcie zakupu takich akcesoriów wybierz wariant dobrze dostosowany do jego przeznaczenia! Szafki na klucze do hotelu czy innego obiektu z dużą liczbą zamykanych pomieszczeń muszą być zaopatrzone w odpowiednio dużą ilość zawieszek. Postaw na produkty wykonane z solidnej blachy metalowej malowanej proszkowo, które są nie tylko trwałe, ale też estetyczne!