Jak zagrać w Kaskadę?

Ta gra liczbowa jest wyjątkowo prosta, nie musisz robić naprawdę nic poza kupnem losu, który wcale nie kosztuje wiele, gdyż jedynie 2 złote! Los możesz kupić w punkcie Lotto lub przez internet czy aplikację. Dostajesz kupon, na którym znajdują się dwa ciągi po 12 liczb ułożone w niepowtarzalną kombinację (liczby są z puli od 1 do 24). Codziennie o godzinie 14:00 i 21:50 odbywa się losowanie 12 liczb. Wystarczy sprawdzić czy jesteś szczęśliwym wygranym i czy liczby na twoim losie Kaskada pokrywają się z tymi wyłonionymi w losowaniu.

Kiedy i ile wygrywam?

Wygrana należy się za kupon, na którym przynajmniej 8 z 12 liczb w jednym z ciągów jest zgodna z wylosowanymi. W takim przypadku otrzymujesz 2 złote, czyli zwraca się koszt kupna losu w grze Kaskada. Nagrody rosną kaskadowo, jak wskazuje nazwa zabawy – gdy trafisz 9 liczb otrzymujesz 8 złotych, gdy 10 – jest to 25 złotych, przy 11 trafieniach – 1000 złotych, główna nagroda czyli 250 000 złotych za poprawne 12 liczb. Brzmi banalnie, i tak też jest w rzeczywistości – proste, transparentne zasady, brak skomplikowanych opcji i systemów gry, brak konieczności samodzielnego typowania liczb.

Ciekawostki o grze.

W porównaniu do innych gier liczbowych Totalizatora Sportowego, w wypadku losów Kaskady ilość możliwych kombinacji jest stosunkowo ograniczona, a liczba wygranych jest z góry znana. I tak, przy założeniu, że wykupionych zostanie 100% losów, wiadomo na przykład, że padnie 1 wygrana główna, 144 wygrane po 1000 złotych i aż 245 025 wygranych po 2 złote – interesujące prawda? Tym bardziej kusząco to brzmi, gdy zdasz sobie sprawę, że szansa jakiejkolwiek wygranej wynosi aż koło 20%. Losy gry Kaskada są w sprzedaży od 9 maja 2011 roku i przyniosły Totalizatorowi Sportowemu naprawdę spore zyski, przekraczające nawet pierwotne założenia spółki.

Co robić, gdy wygram w Kaskadę?

Podstawową sprawą jest to, że należy pilnować swojego szczęśliwego kuponu, żeby go nie zgubić, gdyż wtedy możesz kaskadę szczęścia zesłać na znalazcę zamiast na siebie. Losy loterii Kaskada są „na okaziciela” i nagrodę otrzyma osoba przedstawiająca w punkcie Lotto zwycięski kupon – nie ma tutaj innej opcji. Oczywiście, gdy grasz online, wiadomo, że w sieci nic nie zginie, a o wygranej zostaniesz poinformowany na koncie gracza, nagroda zostanie wypłacona przelewem. Nagrody do 2 280 złotych są wypłacane we wszystkich kolekturach, natomiast kwoty wyższe można odebrać jedynie w Oddziale Totalizatora Sportowego.