Projektory używane z rozwagą będą długo służyły. Dbanie o ich czystość i bezpieczeństwo pozwoli nam cieszyć się obrazem, jak nigdy dotąd. Dzięki temu nasze kino domowe będzie profesjonalne i dopasowane do potrzeb.

W jaki sposób uzyskać pożądany efekt?

Niezależnie od tego, czy nasze projektory mają trafić do domowego zacisza, czy sali konferencyjnej, powinniśmy się sugerować ich parametrami. To one emitują obraz, który możemy podziwiać. Czy to dla rozrywki, czy w celach służbowych. Pozwolą nam na to tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio dobrane pod nasze potrzeby.

Niższa półka niekoniecznie bardziej opłacalna

Projektory można zakupić za mniej niż tysiąc złotych. Jednakże, zakupione z dolnej półki cenowej nie opłacą się. Posiadają niską rozdzielczość i są bardziej awaryjne.

Poniżej przedstawiamy specyfikę, jakie mają wybrane przez nas projektory:

Benq – rozdzielczość 800×600, mają większą jasność niż te z rodzaju pico/led. Cena jest podobna, ale benq sprawdzi się w tym lepiej. Dzięki złączu HDMI można wyświetlać obraz w Full HD. Dla amatorów kina.

Panasonic posiada modele, jak DZ780. Mają one układ chłodzenia pozwalający na cichą pracę. Przy pełnej mocy lampy są w stanie zmniejszyć hałas do 30 dB. Panasonic posiada zaawansowane funkcje, jak dopasowanie kolorów i łączenie krawędzi. Kino domowe z udziałem jednego z modeli z pewnością zapewni niezapomniane przeżycia

• Model TW355 Toshiba sprawdzi się doskonale, gdy chcemy dokonać prezentacji z zewnętrznej pamięci i to bez zastosowania komputera. Posiada rozdzielczość rzeczywistą XGA, czyli 1024×768. Modele toshiba mają swoje zastosowanie w biznesie, gdyż nawet przy niekorzystnych warunkach oświetleniowych zapewnią publice odpowiednie wrażenia wizualne.

Barco model XDL-4K75 posiada rozdzielczość 4K do 120 Hz, dzięki czemu obraz jest wyraźny, a kontrast jest bardziej realistyczny. Laser RGB jest niezwykle wydajny. Zapewni niezmienną jasność przez nawet 10 lat użytkowania. Modele barco z racji posiadanego laserowego źródła światła są tańsze w eksploatacji.

Nec maksymalnie obsługuje rozdzielczość 1920×1080, czyli full HD. Model M403H posiada wbudowane głośniki, wobec czego nie ma potrzeby podłączenia dodatkowego zestawu audio.

Tego warto unikać

W kino domowe należy zainwestować, a także o nie dbać. Samo użytkowanie nie wystarczy. Ważne, aby postępować według pewnych zasad. Wówczas mamy gwarancję na jego długowieczność. Transportowanie go w niezabezpieczającej torbie może narazić na uszkodzenia mechaniczne. Gdy znienacka odłączamy kabel od zasilania, to także ryzykujemy znacznym skróceniem żywotności sprzętu. Należy obchodzić się z nim, tak jak to jest napisane w instrukcji. Nie tylko nie narazimy się na dodatkowe koszty, ale także będziemy mogli cieszyć się niezawodnym obrazem i dźwiękiem. W razie awarii warto skorzystać z usług serwisantów.