Jesteśmy zdania, że kuchnia oraz jadalnia to jedne z najważniejszych pomieszczeń wewnątrz naszego domu. Wspólny posiłek to niekiedy jedyna szansa na spotkanie się całej rodziny. Warto zadbać, aby te spotkania przebiegały w miłej atmosferze oraz przyjaznej przestrzeni. O pierwsze musicie zadbać sami. Z tym drugim możemy pomóc tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/kuchnia-i-jadalnia lub w poniższym tekście. Jeśli szukasz inspiracji do kuchni i jadalni, jesteś we właściwym miejscu.

Bardzo dobrą ścieżką jest postawienie już na samym początku na konkretny styl. Trzymając się jasno wyznaczonej ścieżki, z łatwością stworzymy niebanalną aranżację, która będzie zwracała na siebie wiele uwagi. Nie należy jednak zapominać, że zarówno kuchnia, jak i jadalnia powinny być funkcjonalnymi przestrzeniami. Połącz użytkowe elementy z ciekawymi ozdobami i przekonaj się, że będzie to strzałem w dziesiątkę.

W jakim stylu kuchnia?

Jaki styl będzie idealny dla kuchni oraz jadalni? Sposobów i możliwości jest bez liku. Królem ostatnich sezonów oraz stylem, który nie schodzi z topowych pozycji jest styl skandynawski. Uznanie stale zyskuje również styl industrialny o surowym i zadziornym charakterze. Bardzo często decydujemy się również na wnętrza kuchenne w stylu glamour bądź stylu retro. Co więcej, możemy postawić również na nieco bardziej wyszukane i nieoczywiste pomysły, jak na przykład kuchnia w stylu francuskim.

Funkcjonalne wnętrze

Zarówno kuchnia jak i jadalnia muszą być funkcjonalne. Dopasuj ilość i wielkość mebli do potrzeb członków rodziny oraz rozmiaru Twojego wnętrza. Pamiętaj, że każdy powinien wygodnie zasiadać za stołem, a w kuchni potrzebna jest odrobina wolnego blatu dla przygotowywania potraw w komfortowych warunkach.

Diabeł tkwi w szczegółach

Dodatki odgrywają również bardzo ważną rolę. Najważniejszym z nich jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Warto, aby zarówno kuchnia, jak i jadalnia były dobrze oświetlonymi, jasnymi przestrzeniami, w których przyjemnie jest spędzać czas.