Kuchnia

Choć wydawać by się mogło, że kuchnia nie potrzebuje żadnych dodatków lub akcesoriów, które nadadzą jej określony wygląd, warto się jednak nad tym trochę zastanowić. Kuchnia, która z założenia jest pomieszczeniem funkcjonalnym, nie potrzebuje ozdób. Jednak, aby byłą częścią całego wnętrza w naszym mieszkaniu, dobrze jest zadbać o dodatki, także i w tym pomieszczeniu. Najlepszym wyborem będą rośliny postawione na parapecie lub pasujące akcesoria kuchenne, które mogą być doskonałą ozdobą. Rośliny powinno się wybierać takie, którym będą odpowiadać warunki panujące w kuchni, czyli spore ilości pary wodnej i nieco nagrzanego powietrza.

Łazienka

Dodatki najlepiej pasujące do łazienki to rośliny lubiące wilgoć lub świece. Świece mogą być takie z zapachem, które zapalone podczas wieczornej kąpieli sprawią, że będzie ona przyjemniejsza i bardziej relaksująca. Rośliny do łazienki muszą być wybrane rozważnie, ponieważ w łazience panuje największa wilgoć w całym mieszkaniu. Akcesoria takie jak mydelniczka, a nawet lustro mogą być ozdobne i dopełniać całe wnętrze.

Salon – ładne wnętrza

Urządzanie salonu jest bardzo przyjemną częścią aranżacji mieszkania. W salonie warto postawić na stylowe dodatki, takie jak obrazy, koce, zasłony lub najpiękniejsze i duże rośliny. Na kanapę w salonie warto wybrać ozdobne poszewki wykonane z przyjemnych materiałów w pięknych kolorach. Koce i poduszki można często zmieniać, dzięki czemu pomieszczenie będzie nabierało odświeżonego wyglądu. Zasłony w salonie coraz bardziej zyskują na popularności i stają się nieodłącznym elementem wystroju. Jeśli całe pomieszczenie zostało wykonane w stonowanych kolorach, zasłony mogą mieć bardziej wyrazistą barwę. Bardzo istotne są rośliny, które uzupełniają cały wystrój i pomagają się zrelaksować. Oświetlenie do salonu może czasem służyć jako pewien dodatek. Piękne lampy lub światełka boczne, pozwalają na uzyskanie wyjątkowego klimatu i dodają trochę przytulności.

Sypialnia

Dodatki do sypialni można wybierać dowolnie. Najlepszym sposobem są koce ozdobne służące jako okrycie łóżka. Ważne, aby współgrały z resztą pomieszczenia i nie wprowadzały chaosu. Nad łóżkiem można powiesić obraz lub rodzinne zdjęcia. Zdjęcia dodadzą radości i pozwolą na zachowanie indywidualizmu w swoim własnym domu. Sypialnia to także pomieszczenie, do którego nadają się miękkie i puchate dywany. Pozwolą one na przyjemniejsze wstawanie o poranku z łóżka i wprawienie się od razu w lepszy humor. Dywan może mieć dowolny wzór i kolor.