Nowoczesne ogrzewanie wykorzystujące prąd elektryczny może być także oszczędne, a przy tym bardzo wygodne oraz wytrzymałe. Doskonałym przykładem są promienniki podczerwieni, które sprawdzą się również w remontowanych budynkach!

W wielu starych budynkach mamy do czynienia z mało efektywnym ogrzewaniem. Takie ogrzewanie najczęściej wykorzystuje paliwa stałe, na przykład węgiel, który jest także przyczyną smogu. Takie ogrzewanie jest także niezbyt komfortowe, ponieważ wymaga stałej obsługi – dorzucania nowego paliwa i usuwania popiołu.

Właśnie dlatego wtedy, gdy budynek wyposażony w starą instalację grzewczą ma być przeznaczony do remontu, warto pomyśleć o nowocześniejszych rozwiązaniach. Kapitalnym wyborem może być ogrzewanie na podczerwień!

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień to specjalny typ ogrzewania elektrycznego, które wykorzystuje promienniki podczerwieni. Są to urządzenia, które emitują promieniowanie podczerwone, podobnie jak Słońce.

Takie ogrzewanie elektryczne jest rekomendowane do wielu budynków, w tym między innymi do tych remontowanych, w tym do starszych domów czy do kamienic, gdzie liczy się uzyskanie optymalnego komfortu cieplnego.

Dużą zaletą takiego ogrzewania jest nie tylko jego wysoka sprawność, ale również łatwy i wygodny montaż. Ogrzewanie na podczerwień nie wymaga podłączenia do kotła, ale tylko ustawienia lub przymocowania do ściany lub sufitu w wybranych miejscach – potem wystarczy tylko włączyć je do gniazdka i od razu może zacząć działać.

Warto pamiętać o tym, że ogrzewanie tego rodzaju pozwoli nam na uzyskanie optymalnych oszczędności wtedy, gdy budynek będzie po termoizolacji. Wówczas koszty za ogrzewanie elektryczne mogą być jeszcze niższe niż przy zastosowaniu tradycyjnych źródeł ciepła!

Ogrzewanie panelowe, podłogówka czy lampy przenośne – co wybrać?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć wiele typów ogrzewania na podczerwień, dlatego też można dostosować je indywidualnie do swoich potrzeb.

Do domów najczęściej wybierane jest ogrzewanie na podczerwień w postaci estetycznych paneli, które montowane są na ścianach albo na sufitach. Tego typu ogrzewanie elektryczne prezentuje się świetnie w wielu wnętrzach – tych urządzonych nowocześnie i tradycyjnie.

Do dyspozycji są także inne warianty, na przykład przenośne lampy emitujące promieniowanie podczerwone, lampy montowane pod sufitem czy też ogrzewanie podłogowe, które wykorzystuje specjalne maty na podczerwień.

Sprawdź już teraz wszystkie oferty ogrzewania na podczerwień dostępne u dobrych dostawców!

Źródło: najtanszeogrzewanie.pl