Powrót do korzeni

Jeszcze kilkanaście lat temu drewno było jednym z podstawowych surowców używanych do budowy domów czy ogrodzeń. Na czas wielkiego boomu na murowane budynki, drewno nieco odeszło do lamusa, by dzisiaj powrócić do łask w wielkim stylu. Aranżując dzisiejsze domy i wnętrza, coraz częściej decydujemy się na powrót do korzeni i zastosowanie drewna, które dziś wydaje się nam bardziej ekskluzywne i wyjątkowe. Gdzie najczęściej stosujemy drewno aranżując naszą przestrzeń?

Podłoga, schody, a może drzwi?

Podłogi drewniane eco wood to absolutny hit mody. Kojarzy nam się z elegancją, klasą i stylem, pojawia się nawet w tych najdroższych apartamentach, o których większość z nas może sobie jedynie pomarzyć. Drewno na podłodze sprawia, że wnętrze od razu wydaje się nam cieplejsze, bliższe naturze, bardziej przytulne. Na uwagę zasługuje również fakt, że drewno poddane odpowiedniej obróbce może mieć bardzo zróżnicowaną kolorystykę.

Aranżując dom czy mieszkanie w myśl bliskości z naturą, warto wziąć pod uwagę schody drewniane eco wood . Drewniane schody, szczególnie w połączeniu z drewnianymi, zdobionymi balustradami sprawią, że wnętrze nabierze niezwykle eleganckiego i oryginalnego wyrazu. Możemy zdecydować się na gotowe schody bądź zamówić dokładnie takie, jakie będą nam odpowiadały. Oczywiście, im bardziej skomplikowana ich budowa, tym wyższy będzie koszt takiego zamówienia. Cena drewnianych schodów zależy także od rodzaju użytego do ich produkcji drewna. Najczęściej stosowane jest drewno bukowe, klonowe, drewno z orzecha, dębu bądź jesionu. Kolor możemy zarówno pozostawić w naturalnym odcieniu drewna bądź zastosować bejce czy inne preparaty.

Detalem, który dopełni całość drewnianej aranżacji będą drzwi drewniane eco wood . Możemy tutaj zastosować zasadę jedności bądź kontrastu. Zdecydowanie częściej decydujemy się na zastosowanie drzwi w takim samym kolorze, jak podłoga. Otrzymujemy wówczas harmonijną, spójną koncepcję. Nie brakuje jednak zwolenników kontrastowych rozwiązań. dobierają oni kolor drzwi na zasadzie kontrastu do koloru podłogi. Uzyskany w ten sposób efekt jest zdecydowanie bardziej wyrazisty.

Drewno, jako symbol klasy i elegancji

Drewno jest materiałem, który w ostatnich latach zdecydowanie zyskał na popularności. Aż trudno uwierzyć w to, że kiedyś był on popularnym i chyba najczęściej stosowanym surowcem. Z pewnością spore znaczenie odgrywa tutaj mnogość dostępnych opcji. Klient może wybierać między drewnem z różnych drzew, a każde z nich wygląda nieco inaczej. Poza tym, odpowiednia obróbka drewna sprawia, że jego wygląd jeszcze bardziej się zmienia i możliwe są ciekawe efekty, które z łatwością dostosujemy do własnych upodobań.