Brzydki zapach i woda z nieczystościami cofająca się z naszych rur, to pierwsze objawy zatkanej kanalizacji. Zazwyczaj w takich przypadkach ludzie kupują w marketach udrażniacz do rur i liczą, że on pomoże i rozpuści zalegające tam osady. Tylko gdy nastąpiło już wylanie się poza obręb zlewu, czy umywalki ta metoda nic nie da. Nie będziemy mogli uzyskać odpowiedniego stężenia. Druga metoda, która czasem działa, ale jest ryzykowna to używanie specjalnej sprężyny, którą można nabyć w sklepie dla hydraulików.

 

Jeśli umiemy się nią posługiwać, to może nam się udać nieco udrożnić kanalizację. Jednak sprężyna ma swoją długość i nie wyczyści całości. Problemy mogą więc nawracać, dlatego metoda ta nie jest polecana przez specjalistów. Mało osób wie, że używając na własną rękę tego typu narzędzia, możemy sobie napytać biedy większej, niż ta jaką jest zatkana rura. Sprężyna ta, przez to, że jest ogólnodostępna, jest tania, co wpływa na jej jakość. Cienki drucik może się zawijać i wyginać i zakleszczyć w naszym odpływie. Może być potem niemożliwy do wyciągnięcia. Czyszczenie kanalizacji Kraków taką metodą jest obarczone ryzykiem, że i tak będziemy musieli wezwać specjalistów, którzy jakoś wyciągną sprężynę. Nie mamy pewności, że uda się to zrobić i może konieczne będzie zniszczenie podłogi.

 

Na szczęście możemy od razu wezwać ekipę, która ma sprzęt, który odetka nam rury na dłuższy okres czasu i to w korzystnej cenie. Mają oni w swoim wyposażeniu kilka metod. Dopasują oni jedną z nich do konkretnego przypadku, przez co działanie będzie szybkie i sprawne i nie zniszczy naszych rur. Jeśli nasze zatkanie kanalizacji ma miejsce poza budynkiem, to metoda z użyciem wysokiego ciśnienia jest bardzo dobra. Firmy oferujące czyszczenie kanalizacji oferują także udrażnianie szamb, studzienek rewizyjnych, czy innych tego typu zbiorników. Również, gdy mamy przydomową oczyszczalnię ścieków i może nam pomóc tego typu rozwiązanie, bo i tam może nabierać się osad i zablokować odpływ.