Urządzanie mieszkania od podstaw to dla wielu osób wyzwanie. Zaprojektowanie pomieszczeń, które będą nie tylko efektowne, ale i praktyczne, bez pomocy projektanta, to czasochłonne zajęcie, wymagające przy tym przemyślenia wielu rozwiązań i znalezienia inspiracji. Skąd czerpać pomysły na urządzanie mieszkania? Gdzie znaleźć ciekawe pomysły na zaprojektowanie sypialni czy są salonu?

Strony poświęcone urządzaniu wnętrz

Internet to całkiem spora baza pomysłów w zakresie urządzania wnętrz. W sieci jest wiele stron poświęconych budowie, remontom, a także projektowaniu. Są to blogi, profesjonalne witryny połączone np. ze sklepami meblowymi itp. Na nich również zamieszczane są regularnie porady dotyczące wyposażania kuchni, salonu czy sypialni. Jeśli kupiłeś mieszkanie i szukasz inspiracji, jak je zaprojektować, pomysły na urządzenie mieszkania znajdziesz w Internecie, np. na www.dekoratordomu.pl. Pomocne są również serwisy społecznościowe, w których zamieszczane są zdjęcia często prywatnych osób, chcących się pochwalić swoimi projektami. Mowa głównie o Instagramie, ale i o Pintereście.

Czasopisma wnętrzarskie

Chociaż obecnie coraz więcej osób woli korzystać z Internetu, wciąż nie brakuje zwolenników tradycyjnych czasopism wnętrzarskich. Zamieszczane w nich są nie tylko zdjęcia, z których najchętniej czerpie się inspiracje, ale również praktyczne porady dotyczące urządzania wnętrz, zakupu mebli, dekorowania przestrzeni czy wyboru AGD i RTV.

Katalogi sklepów meblarskich

Pomocne w znalezieniu pomysłów na urządzanie wnętrz mogą być także katalogi sklepów wnętrzarskich. Są one nie tylko inspirujące i wypełnione zdjęciami z gotowymi projektami, ale i od razu można wybrać wśród nich meble czy dekoracje, które nam się spodobały i które chcemy mieć w swoim mieszkaniu.

Telewizyjne programy wnętrzarskie

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się programy poświęcone urządzaniu wnętrz. Spora w tym zasługa Doroty Szelągowskiej, która od kilku sezonów odmienia mieszkania Polaków i wpływa na ich większą świadomość co do projektowania własnej przestrzeni. Nie brakuje nawet kanałów telewizyjnych, w których od rana do nocy nadawane są programy tematyczne dotyczące urządzania mieszkań, domów, ogrodów, przestrzeni biurowych itp.

Targi wnętrzarskie

Okazją do zapoznania się z aktualnymi trendami w urządzaniu mieszkań mogą być również targi wnętrzarskie. Podczas takich spotkań prezentują się producenci mebli, designerskie marki, sklepy z akcesoriami do domu, firmy AGD i RTV. Zazwyczaj odbywają się one w weekendy, jest to świetna okazja do tego, aby porozmawiać z osobami, które zajmują się na co dzień tworzeniem projektów, mebli i różnego rodzaju gadżetów niezbędnych w domowej przestrzeni. Takie targi wnętrzarskie odbywają się regularnie w większych miastach w Polsce, głównie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy w Katowicach.