Minął już czas, w którym za najmodniejszą fryzurę uchodziły idealnie proste, w miarę długie włosy. Fryzury zgodne z ostatnimi trendami są mniej przewidywalne, a dużo bardziej kreatywne! To właśnie rozmaite fale, loki i inne tego typu efekty nadają im nieprzewidywalny urok, a inspiracje najnowszymi fryzurami gwiazd sprawiają, że mamy z czego wybierać, jeśli chcemy zobaczyć, jak będziemy wyglądać w lokach.

Jak zrobić piękne loki w domu?

Jeśli przyjrzymy się ofercie sklepów ze sprzętem do pielęgnacji włosów, szybko okaże się, że do naszej dyspozycji czeka tam cały arsenał przydatnych gadżetów. Ale który z nich pozwoli na uzyskanie najbardziej efektownych loków lub mocnych fal na włosach? Wiele zależy tu od tego, jak zbudowane są nasze włosy.

Jeśli pojedynczy włos jest mocny i gruby, a całość nie ma skłonności do wypadania, możemy śmiało sięgać po lokówkę stożkową, prostownicę i inne tego typu urządzenia. W przypadku włosów wyjątkowo cienkich powinnyśmy zachować szczególną ostrożność.

Wysoka temperatura może je nawet spalić, jeśli niewłaściwie użyjemy lokówki lub prostownicy. Tu mogą się sprawdzić metody, które nie wymagają użycia nagrzanego sprzętu elektrycznego. Możemy też skorzystać z pomocy specjalisty, który wie, jak powinna przebiegać stylizacja włosów damskich o delikatnej strukturze.

Fale i loki – dla każdej długości włosów!

Niektóre kobiety unikają kręcenia swoich włosów, gdyż wydaje im się, że tego typu fryzury sprawdzą się wyłącznie przy długich włosach. W rzeczywistości fantastycznymi lokami może się cieszyć niemal każda ich fanka, bez względu na to, czy jej włosy sięgają do brody, do ramion czy do pasa.

Prawdą jest, że nie w każdym przypadku będzie to efekt, który bez problemu uzyskamy domowymi metodami. Chodzi tu zwłaszcza o sytuacje, w których obawiamy się o niezbyt atrakcyjny kształt fryzury po naszej interwencji.

Na szczęście na rynku nie brakuje ekspertów, których pasją jest stylizacja włosów damskich. Fryzjer, który z entuzjazmem podchodzi do swojej pracy, z pewnością pomoże nam zrealizować marzenie o lokach jak z czerwonego dywanu.

O czym pamiętać przy kręceniu loków?

Jeśli z początku chcemy zmierzyć się z tym wyzwaniem same, bez pomocy fryzjera, potrzebne nam będzie kilka podstawowych rzeczy. Po pierwsze, musimy zorganizować odpowiedni sprzęt, mieć pomysł na fryzurę, a także odrobinę wolnego czasu. Przydadzą się nam też kosmetyki utrwalające loki lub fale. To bardzo ważne – bez użycia odpowiedniego lakieru, żelu lub pianki cały efekt naszej pracy szybko pójdzie na marne!

Loki kręcone domowymi metodami wcale nie muszą być mniej trwałe niż te, które wyczaruje na naszej głowie najlepszy fryzjer. Poświęćmy trochę czasu, by poczytać o dobieraniu kosmetyków tego typu do naszej struktury włosa, by rezultat nie był nienaturalny.

Kolejny krok, który przybliża nas do wspaniałych loków, to zakup preparatu termoochronnego. Jego zadaniem jest zabezpieczenie włosów przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury w lokówce czy prostownicy. I na koniec – jeśli podejmiemy próbę kręcenia, ale fryzura okaże się niezbyt interesująca, to żaden problem! Wystarczy mycie włosów lub brak utrwalenia, by z łatwością wrócić do poprzedniej wersji fryzury.

Więcej na stronie: koloryzacja włosów Kraków