W związkach jak to w życiu bywa różnie. Niektórzy decydują się na wspólne mieszkanie już po kilku miesiącach znajomości, inni wstrzymują się z tą decyzją nawet kilka lat. Wszystko zależy od pary, okoliczności, a także stopnia zaangażowania. Często decyzja o wspólnym zamieszkaniu jest momentem przełomowym w związku. Jeżeli jesteście pewni swojego uczucia, być może jesteście już po zaręczynach i planujecie ślub, warto więc pomyśleć o wspólnych czterech kątach.

Wspólne mieszkanie to wspólna odpowiedzialność, chcąc czy nie chcąc będziecie musieli zacząć dzielić się obowiązkami i decydować o wszystkim wspólnie. Niektórzy mówią o wspólnym mieszkaniu jako o teście i poniekąd tak to może wyglądać. W codziennym życiu spędzając ze sobą większą część czasu będziecie mogli lepiej poznać swoje przyzwyczajenia i sprawdzić czy faktycznie pasujecie do siebie. Jeżeli do tej pory nie mieszkaliście ze sobą, jest to dobry moment na sprawdzenie, czy potraficie razem współpracować, rozwiązywać konflikty i godzić się na ewentualne kompromisy. Nie znaczy to od razu, że po kilku niepowodzeniach i kłótniach powinniście sobie dać spokój i się rozstać – wręcz przeciwnie, miłość jak dobrze wiemy wymaga pracy i wyrozumiałości. Wspólne mieszkanie może pozwolić Wam na zdanie sobie sprawy ze swoich wad i niedoskonałości i wypracowanie zadowalających Was oboje rozwiązań. Związek to ciągła praca, wiemy to nie od dziś. Ważnym punktem wspólnego mieszkania są również finanse. Utrzymywanie jednego mieszkania jest o wiele tańsze niż utrzymywanie dwóch. Dzięki temu, może będziecie w stanie odkładać część pieniędzy na wspólne kupno mieszkania lub wypasione wczasy na Malediwach. Wspólne mieszkanie to nie tylko możliwość lepszego poznania się, ale także okazja do częstszego spędzania wspólnie czasu. Możecie robić razem masę rzeczy, gotować, zaskakiwać się niespodziankami, czy też urządzać sobie maratony filmowe. Pomysłów na wspólne spędzanie czasu jest wiele.
Z pewnością wspólne mieszkanie będzie jednym z najlepszych początków na wasze dalsze wspólne życie. Nie znaczy to, że zamieszkanie razem dopiero po ślubie jest czymś gorszym. Oczywiście jest wiele par, które na taki krok decydują się dopiero po wstąpieniu w związek małżeński i są później bardzo szczęśliwi. Jednak jeśli jesteście pewni siebie i swojego związku, a także macie wspólne plany na przyszłość, wspólne mieszkanie na pewno nie będzie w stanie tego zepsuć, a może jedynie jeszcze bardziej przybliżyć Was do siebie.