Łóżka kontynentalne mają swoją pewną dość charakterystyczną budowę. Jak ona się w zasadzie prezentuje? Jakie części można wyróżnić w takim łóżku kontynentalnym?

1) skrzynia ze sprężynami

Oczywiście przede wszystkim będzie to skrzynia drewniana na nóżkach, która będzie w środku wypełniona sprężynami bonnelowymi. Czy to w zasadzie ma jakieś znaczenie? Owszem – jest to nawet bardzo istotny element budowy danego łóżka. Sprężyny bonnelowe mają bowiem te zalety, że świetnie wytrzymują przez długie lata naprawdę spory ciężar. Co więcej jednak, sprężyny te zapewniają wygodę podczas snu, ponieważ świetnie dopasowują się do kształtu sylwetki człowieka.

2) materac

Następnym elementem takich łózek kontynentalnych jest materac. Jest to materac kieszonkowy sprężynowy. Odznacza się przede wszystkim tym, że posiada naprawdę dobry system wentylacyjny oraz wysoką wygodę. Generalnie zatem wpływa on znacząco na jakość oraz higienę snu.

3) tapicerka

Elementem bardzo charakterystycznym dla łóżek kontynentalnych jest także ich tapicerka. Nie da się tu ukryć – są to w zasadzie tapicerowane meble. Jaki wygląd ma ta tapicerka i z czego jest wykonana? Otóż tutaj panuje w zasadzie pełna dowolność. Można ją naprawdę zaaranżować w zasadzie w każdym stylu. Przykładowo tapicerka taka może być skórzana utrzymana w stylu glamour. Albo też może być wykonana z szarego, płóciennego, grubszego materiału, dzięki czemu idealnie wpasuje się do stylu skandynawskiego.

Warto w tym momencie podkreślić, że to właśnie tu tkwi przyczyna tak doskonałej uniwersalności łóżek kontynentalnych. Dzięki różnemu stylowi tapicerki mogą one pasować do naprawdę bardzo różnych stylów aranżacji wnętrza. Wystarczy tylko zaprojektować ładnie wnętrze, dopasować odpowiednie stoły do jadalni oraz szafy do sypialni i gotowe!

4) wezgłowie

To kolejny element łóżka tapicerowanego. Warto jednak podkreślić, że nie musi on być wcale obecny, ponieważ od tego momentu pojawiać się tu będą także elementy dodatkowe.

Generalnie takie wezgłowie najczęściej jest tapicerowane, utrzymane w takim samym stylu jak reszta łóżka.

5) tapicerowany szczyt dolny

Następnym elementem takiego łóżka może być również tapicerowany szczyt dolny. Generalnie pełni on zasadniczo funkcje raczej dekoracyjne.

6) toper

Toper z kolei to wierzchni, dodatkowy materac, w który możemy zainwestować w celu podwyższenia naszego poziomu wygody i komfortu podczas snu.

Przy zakupie łóżka kontynentalnego warto zwrócić uwagę na te wszystkie elementy. Obecnie zakup łóżka można dokondać zarówno w sklep stacjonarnym, jak i internetowych sklepach meblowych.