Postawiłeś już swój wymarzony dom i przyszła pora na ogrodzenie? Zapewne wiesz z doświadczenia, że przed każdą budową, trzeba się dobrze przygotować. Z tego artykułu dowiesz się, jak postawić solidne i trwałe ogrodzenie, którym będziesz cieszył się latami.

Od czego zacząć budowę ogrodzenia?

Na początek potrzebny będzie plan. Przejrzyj katalogi oraz pobliskie dzielnice i zastanów się, co podoba Ci się najbardziej i jaki płot czy ogrodzenie chciałbyś zobaczyć przed swoim domem. Następnie przejdź do konkretnych aspektów: zrób pomiary i oblicz jak długie i jak wysokie ono będzie oraz ile materiału potrzebujesz na jego wykonanie. W dalszej części artykułu podpowiemy, jak uzyskać odpowiednią mieszankę betonu, by cieszyć się trwałością i długowiecznością ogrodzenia. Oczywiście możesz skorzystać z gotowych mieszanek wysokiej jakości i uniknąć ryzyka związanego z nieprawidłowym jego przygotowaniem. W tym celu sprawdź beton Lublin. Ich bogata oferta oraz fachowi konsultanci z pewnością przypadną Ci do gustu.

Kiedy będziesz potrzebował betonu?

Podczas budowy ogrodzenia, beton będzie niezbędny na dwóch etapach. Pierwszy to zalewanie fundamentów i w tym przypadku warto rozważyć zamówienie mieszanki z betoniarni, ponieważ ciężko będzie uzyskać taką samą jakość, a czas wykonywania tego zadania znacznie się skróci. Drugim etapem, w którym będziesz potrzebował betonu to zalewanie bloczków ogrodzeniowych i lepiej będzie, jeśli wykonasz mieszankę na miejscu, gdyż ogrodzenie buduje się warstwami i po ułożeniu od jednej do trzech warstw, trzeba je zalać.

Czego potrzebujesz do przygotowania betonu?

Przygotowując beton, zwróć szczególną uwagę na jakość użytych materiałów. Wybierz cement z cementowni i omijaj szerokim łukiem mieszanki cementowo-popiołowe oferowane w marketach. Dla wielu nieoczywiste jest to, że cement również ma swoją datę ważności, dlatego koniecznie ją sprawdź. Po zakupie, przechowuj worki w zadaszonym pomieszczeniu, a jeśli nie masz takiej możliwości, przykryj je nieprzemakalną folią.

Kolejnym składnikiem betonu są kruszywo i woda. Pamiętaj, że im więcej zanieczyszczeń organicznych tym słabsza jakość betonu, dlatego zadbaj o czystość wszystkich materiałów.

Jak krok po kroku przygotować beton?

Wszystkie składniki wymieszaj w betoniarce, przy czym na początku wrzucić tylko suche składniki – cement i pasek. Następnie dodaj żwir i cały czas mieszając, polej odpowiednią ilością wody. Ważne, by nie mieszać betonu zbyt długo, bo pogorszy to jego jakość. Zużyj go w ciągu 40 minut od zamieszania i nigdy nie wykorzystuj po części stężonego betonu do przygotowania kolejnej mieszanki, ani nie próbuj jej rozcieńczać dodaniem kolejnej porcji wody, ponieważ nie uzyskasz takiego betonu, jaki potrzebujesz. Uważaj również, aby podczas transportu od betoniarki do planowanego ogrodzenia nie rozdzieliło się grube kruszywo od drobnego i w tym celu maksymalnie skróć tą drogę. Dzięki temu zachowasz jego trwałość i wytrzymałość, a przede wszystkim będziesz cieszył się nowym, solidnym ogrodzeniem!